Elon Musk dünyayı değiştirmek için düğmeye bastı, bu teknoloji özellikle Türkiye’de çok tutar

Bu gelişme, şehir içi ulaşımda devrim yaratma potansiyeline sahipken, Tesla’nın bu yeni adımı otomotiv ve teknoloji dünyasında büyük bir merak uyandırıyor. Robotaksi‘nin sunduğu yenilikler, sürdürülebilir ulaşım ve akıllı şehirlerin geleceği için önemli ipuçları taşıyor.

Tesla‘nın pazarlama ya da PR ekiplerine fazla önem vermediği bir gerçek olsa da, şirketin tarih boyunca en çok konuşulan firma olarak anılacağı su götürmez bir gerçek. İnternetin Tesla’nın geleceği, ürünleri ve açık sözlü CEO’su hakkında tartışmadığı bir gün bile yok. Geçtiğimiz Cuma günü, Reuters, uzun zamandır beklenen 25.000 doların altındaki elektrikli arabanın iptal edildiğini iddia etti, ancak Elon Musk hızla bu iddiaları reddetti. Ardından, adeta gökten zembille inmiş gibi, Robotaksi’nin tanıtımını yapacağını duyurdu.

Elon Musk dünyayı değiştirmek için düğmeye bastı, bu teknoloji özellikle Türkiye’de çok tutar

Elon Musk’ın otonom araçlara olan ilgisi sır değil. Yıllardır Tesla CEO’su, sürücüsüz arabaların ulaşımın geleceği olduğunu savunuyor. Ancak Tesla‘nın araçları etkileyici sürücü destek teknolojilerine sahip olsa da, tamamen otonom araçlar hala ulaşılamamış bir hedef. Ancak bu durum değişmek üzere olabilir. Evet, bunu daha önce de birçok kez duyduk ancak en son FSD v12’ye bakılırsa, ufukta büyük bir değişiklik var.

Musk, X üzerinden yaptığı sürpriz bir duyuru ile Tesla‘nın yeni “Robotaksi”ni 8 Ağustos’ta tanıtacağını açıkladı. Detaylar kısıtlı olmakla birlikte, bu gönderi birçok spekülasyona yol açtı. Bazıları kısa vadede özel bir robotaksi’nin gerçekleşebilirliğini sorgularken, diğerleri bunu potansiyel bir ulaşım endüstrisi oyun değiştirici olarak selamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir